Boekpresentatie: Koelbloedig - Evelien Buijnsters

Dinsdag 10 maart 2026, van 17:30 tot 19:00 | Centrale hal

Kosten: Gratis (graag aanmelden)

Deze activiteit heeft in het verleden plaatsgevonden. Klik hier voor alle actuele activiteiten.

Ontdek het verhaal achter deze politieke thriller met een ontroerende ontstaansgeschiedenis.

Schrijfster Evelien Buijnsters, werkzaam bij Bibliotheek Veenendaal, presenteert haar debuut op dinsdagavond 10 maart. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst vertelt zij over de totstandkoming van het boek, beantwoordt zij vragen en is er onder genot van een borrel gelegenheid om het boek 'Koelbloedig' te kopen en te laten signeren. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen vormt deze politieke thriller bovendien een interessante aanleiding voor een gesprek over de huidige politieke situatie.

Simone Buijnsters begon jaren geleden met het schrijven van deze politieke thriller, maar door ernstige ziekte kon zij het werk niet voltooien. Voor haar overlijden vroeg zij haar tweelingzus Evelien om het verhaal af te maken. Tien jaar later heeft Evelien die belofte ingelost en is 'Koelbloedig' eindelijk werkelijkheid geworden.

Over 'Koelbloedig'

Als derde echtgenote, weet je dat je man een verleden heeft. Maar ligt dat verleden daadwerkelijk in het verleden of blijkt de geschiedenis springlevend te zijn? Agnes is getrouwd met een bekende politicus en komt iets uit het verleden van haar man op het spoor. Ze gaat een samenwerking met een journaliste aan om achter de waarheid te komen. Maar speelt het probleem alleen in zijn politieke leven, of wordt Agnes er persoonlijk door geraakt?

Over Evelien & Simone Buijnsters

Evelien en Simone zijn een eeneiige tweeling en onafscheidelijk van elkaar, ze delen elkaars passie: lezen en schrijven. In 2015 komt abrupt een einde aan hun band; Simone overlijdt aan de gevolgen van kanker. Het jaar ervoor, in 2014, sloot Simone zich aan bij een schrijfgroep van de uitgeverij Godijn Publishing in Hoorn, en schreef ze de proloog en de eerste twee hoofdstukken van de politieke thriller ‘Koelbloedig’. De wens van haar zus maakte Evelien af en zij schreef de rest van het spannende verhaal met de door Simone bedachte personages.

Alles voor jou op een rijtje

Datum en Tijd: Dinsdag 10 maart 2026, van 17.30 - circa 19.00 uur
Locatie: Centrale hal van De Cultuurfabriek
Kosten: Gratis. Aanmelden kan online of bij de servicebalie in De Cultuurfabriek. 

Meld je gratis aan

Pers is van harte welkom. Wilt u de schrijfster Evelien Buijnsters interviewen, neem dan contact op via marcom@bibliotheekveenendaal.nl.  

Bekijk het programma van de Boekenweek