Keramiekcursus: Basis, handvormen, en draaien

Vrijdag 23 januari 2026, van 09:30 tot 12:00 | 10 lessen | Atelier

Kosten: €375

Lijkt het jou leuk om met klei te werken? En heb je zin dit op verschillende manieren uit te proberen? Dan is deze cursus iets voor jou!

Meld je aan

Wat ga je doen?

Het 'met de hand vormen van klei' is de basis tijdens deze cursus. In 10 lessen ga je stap voor stap aan de slag met verschillende keramiektechnieken. Je maakt duimpotjes, bouwt op met rolletjes, maakt gebruik van een drukmal en gaat werken met plakken klei. Allemaal basistechnieken om uiteindelijk leuke producten en kunstwerken van klei te maken.

Daarnaast neem je ook een aantal lessen plaats achter de draaischijf, zodat je kunt ontdekken welke techniek het beste bij jou past. Voor elke werkvorm maak je een eigen werkstuk, dat je natuurlijk ook gaat decoreren en glazuren. Ook op het gebied van afwerking en decoratie zijn er meerdere mogelijkheden. Deze cursus is bedoeld voor beginners met weinig of geen ervaring met klei. Na afloop kun je doorstromen naar een van de vervolgcursussen.

Praktische informatie

Datum en tijd: Start op vrijdag 23 januari 2026, van 09.30 - 12.00 uur.
Aantal lessen: 10 lessen, wekelijks (m.u.v. 20 februari)
Locatie: Het Atelier in De Cultuurfabriek, tweede verdieping
Kosten: €375. De prijs is inclusief de benodigde materialen (klei, glazuur), de kosten voor het 'stoken', en een kopje koffie/thee tijdens de eerste les. Betalen in twee termijnen mogelijk. 
Voor wie: De cursus is geschikt voor beginners, omdat we beginnen vanaf de basis.
Meenemen: Trek oude kleding/schoenen aan. Neem als je het fijn vindt een schort mee. Neem ook een oude handdoek mee en zorg voor korte nagels, dat werkt prettiger.

Aanmelden kan online of bij de servicebalie in De Cultuurfabriek.

Meld je aan