Textielcafé voor kinderen: Groot vlinder project

Werk samen met het textielcafé aan een groot werkstuk die tentoongesteld wordt in het Stadsmuseum!
Het textielcafé is opzoek naar kinderen die graag creatief aan de slag gaan en het leuk vinden om met textiel te werken. Je gaat een (nieuwe) techniek leren, namelijk tuften! Je hoeft hiervoor geen ervaring te hebben.
Tuften wordt gebruikt om tapijten en wandkleden te maken. We werken met een holle naald en daar trekken we de draad doorheen. Je kunt het vergelijken met haken, maar dan op een stuk jute.
Wat gaan we precies doen?
Het textielcafé werkt aan een leuke gezamenlijk werkstuk, die vervolgens tentoongesteld kan worden. Het werkstuk gaat een vlinder vormen, de vleugels bestaan uit de tuftwerken die aan elkaar bevestigt worden en zo een geheel gaan vormen.
Het werk komt eind september, begin oktober in Stadsmuseum Veenendaal te staan.
Wol, naalden, materialen zijn aanwezig en je wordt geholpen door ervaren vrijwilligers die het tuften al onder de knie hebben.
Praktische informatie
Het textiel is opzoek naar creatieve basisschoolleerlingen. Je doet twee sessies mee, op zaterdagochtend 9 en 23 september. De activiteit is in de kunstkubus op de begane grond in de Cultuurfabriek.
Meedoen is gratis! Je kunt je aanmelden door te mailen naar reede52@gmail.com